- a törzstagok minimális létszámának: megfelel1
A doktori iskola megfelelt törzstagjainak száma: 20.
Sonkoly Gábor iskolavezető (történelemtudományok)
Borhy László (történelemtudományok)
Csorba László (történelemtudományok)
Dávid Géza (történelemtudományok)
Dezső Tamás (történelemtudományok)
Draskóczy István (történelemtudományok)
Erdődy Gábor (történelemtudományok)
Etényi Nóra (történelemtudományok)
Géra Eleonóra (történelemtudományok)
Horn Ildikó (történelemtudományok)
Magyarics Tamás (történelemtudományok)
Mohay Tamás (történelemtudományok)
Nagy Balázs (történelemtudományok)
Németh György (történelemtudományok)
Sipos Balázs (történelemtudományok)
Szijártó István (történelemtudományok)
Szilágyi Ágnes Judit (történelemtudományok)
Varga Zsuzsanna (történelemtudományok)
Zólyomi Gábor (történelemtudományok)
Zsoldos Attila (történelemtudományok)
Az akkreditáció szempontjából figyelembe vehető megfelelt minősítésű törzstagok száma: 20.
Az egyes törzstagokról készült összegző értékelés a doktori adatbázis nem nyilvános felületén – bejelentkezés után – az érintett törzstag, a DI vezető, a DI adminisztrátor, valamint a rektor számára megtekinthető.
- az egyetemi tanárok minimális létszámának: megfelel2
A megfelelt minősítésű egyetemi tanár törzstagok száma: 13.
- az egyetemi tanárok többségi követelményének: megfelel3
- működési szabályzata: megfelel
- minőségbiztosítási terve: megfelel
- képzési terve: megfelel
- honlapja: megfelel
- a tartalmas és informatív önértékelés kritériumának: megfelel
A doktori iskola Szervezeti és Működési Szabályzata precíz, pontos dokumentum. A szabályzat az oktatók és témavezetők feladatait részletezi, ismerteti a hallgatók kötelezettségeit, a doktori folyamat menetét, a védés minőségi és formai követelményeit. A képzési terv megfelelő, teljes mértékben koherens a Történelemtudományi Doktori Iskola és a törzstagok kutatási területeivel, témakiírásaival. A honlap elérhető és kellően informatív. A doktori képzésre, működésére vonatkozó információk megtalálhatók, de a hallgatók számára fontos űrlapok hiányoznak, a doktori iskola rendezvényeire vonatkozó napi információk nem elérhetők. Az önértékelés alapos és informatív. A törzstagok szakmai és szakmai-közéleti tevékenységéről részletes képet ad, jól tükrözi a doktori iskola kapcsolatrendszerét, a doktori iskolához kötődő jelentősebb hazai és nemzetközi pályázatokat, a doktori programok együttműködését. A SWOT-analízis sokrétű elemzést mutat. Pontos kimutatást közölnek a védések eredményességéről, elemzik annak összetevőit.
- a törzstagok kutatási területe, közleményei, ill. a DI képzési terve és a témakiírások, továbbá a megadott tudományágak közötti koherencia: megfelel
Teljes mértékű koherencia van a törzstagok kutatási területei, témakiírásai és a doktori iskola képzési terve, témahirdetései között. A törzstagok többsége egyetemi tanár, számuk meghaladja a szükséges minimumot. Az MTA BTK Történettudományi Intézetével együttműködési megállapodásuk van. Az egyes programok, tudományágak között egyértelmű együttműködés mutatható ki: a hallgatók választható tantárgyai, a közösen tartott PhD-konferenciák, a könyvkiadás, a doktori folyamatban való együttműködés adják ennek tanúbizonyságát, de a dokumentumokban is ez jelenik meg. A felvettek és végzettek aránya, az eredményesség az ország többi doktori képzésének megfelelő képet mutat.
- a doktori iskola vezetője az előírt feltételeknek: megfelel
Dr. Sonkoly Gábor egyetemi tanár, Párizsban kapott PhD-minősítést 2000-ben. 2017-ben lett az MTA doktora, s 2018-ban kapott professzori kinevezést. Szakmai közéleti tevékenysége országos és nemzetközi szinten is kiemelkedő. Nemzetközi hírű tudós, átfogó, integratív oktatási és kutatási tevékenységet folytat, nemzetközi ismertséggel rendelkezik, egyetemi tanárként képes összefogni, átlátni a doktori iskola irányításának módját, lehetőségeit.
- doktori értekezések színvonala: megfelel,
A doktori iskolában folyó védések jól reprezentálják az iskolában folyó kutatásokat, a témavezetők sikerességét és a hallgatók szakmai munkáját. A disszertációk komoly és alapos kutatásokon alapultak, a szabályzatukban meghatározott elvárásoknak megfelelően. A saját kutatáson alapuló komoly munka, a levéltári s egyéb források figyelembevétele, az elemzések alapossága jellemző a munkák egészére, minősítésüktől függetlenül.
- mesterképzésre épülés kritériumának: megfelel4
- a fokozatot szerzett hallgatókkal rendelkező törzstag elvárásoknak: megfelel5
- a felvett hallgatókkal kapcsolatos elvárásoknak: megfelel6