- a törzstagok minimális létszámának: megfelel1
A doktori iskola megfelelt törzstagjainak száma: 7.
Kontler László iskolavezető (történelemtudományok)
Iordachi Constantin (történelemtudományok)
Klaniczay Gábor (történelemtudományok)
Kovács Mária (történelemtudományok)
Laszlovszky József (történelemtudományok)
Szende Katalin (történelemtudományok)
Zimmermann Susan (történelemtudományok)
Az akkreditáció szempontjából figyelembe vehető megfelelt minősítésű törzstagok száma: 7.
Az egyes törzstagokról készült összegző értékelés a doktori adatbázis nem nyilvános felületén – bejelentkezés után – az érintett törzstag, a DI vezető, a DI adminisztrátor, valamint a rektor számára megtekinthető.
- az egyetemi tanárok minimális létszámának: megfelel2
A megfelelt minősítésű egyetemi tanár törzstagok száma: 4.
- az egyetemi tanárok többségi követelményének: megfelel3
- működési szabályzata: megfelel
- minőségbiztosítási terve: megfelel
- képzési terve: megfelel
- honlapja: megfelel
- a tartalmas és informatív önértékelés kritériumának: megfelel
A működési szabályzat, a képzési terv tartalmas, informatív. Részletekbe menően leírják az oktatók és doktori hallgatók feladatait annak érdekében, hogy egyrészt teljesítsék a magyar és az egyesült államokbeli akkreditációs követelményeket, miközben egyedülálló módon a komparatív történetírást határozták meg a doktori iskola specifikumaként. A honlap megfelelő, naprakész és informatív, a feltöltött linkek működnek. Az önértékelés naprakész, tartalmazza a C-SWOT analízist, elemzi a fokozatszerzések eredményességét és hátterét, kiterjesztve minden egyes fokozatszerzésre.
- a törzstagok kutatási területe, közleményei, ill. a DI képzési terve és a témakiírások, továbbá a megadott tudományágak közötti koherencia: megfelel
A törzstagok kutatási területe és publikációi, valamint a doktori iskola képzési terve között koherencia van. A doktori iskola megadott kutatási területei összhangban vannak a törzstagokéval, akik kronologikusan is lefedik a történettudomány egészét. A kiírt témahirdetések és a képzési terv összhangban áll.
- a doktori iskola vezetője az előírt feltételeknek: megfelel
Kontler László akadémiai doktor, egyetemi tanár, aki mind publikációs, mind oktatási tevékenysége révén megfelel a doktori iskola vezetésére. Magas szintű tudományos munkát végez, amely jelentős nemzetközi visszhangra is talál. Szakterületének magyar és nemzetközi fórumain, konferenciáin folyamatos résztvevő. Témakiírásai lefedik a doktori iskola programjainak egészét. Témavezetésével eddig nyolc hallgató szerezte meg tudományos fokozatát.
- doktori értekezések színvonala: megfelel,
A doktori iskolában született disszertációk tematikájukban, módszertanukban, stílusukban megfelelőek, igényesek és a doktori iskola céljainak megfelelnek, a PhD-disszertációkkal szemben támasztott követelményeket is teljesítik.
- mesterképzésre épülés kritériumának: megfelel4
- a fokozatot szerzett hallgatókkal rendelkező törzstag elvárásoknak: megfelel5
- a felvett hallgatókkal kapcsolatos elvárásoknak: megfelel6