- a törzstagok minimális létszámának: megfelel1
A doktori iskola megfelelt törzstagjainak száma: 7.
Csákiné Michéli Erika iskolavezető (környezettudományok)
Báldi András (környezettudományok)
Gyulai Ferenc (környezettudományok)
Kriszt Balázs (környezettudományok)
Penksza Károly (környezettudományok)
Székács András (környezettudományok)
Végvári György (környezettudományok)
Az akkreditáció szempontjából figyelembe vehető megfelelt minősítésű törzstagok száma: 7.
Az egyes törzstagokról készült összegző értékelés a doktori adatbázis nem nyilvános felületén – bejelentkezés után – az érintett törzstag, a DI vezető, a DI adminisztrátor, valamint a rektor számára megtekinthető.
- az egyetemi tanárok minimális létszámának: megfelel2
A megfelelt minősítésű egyetemi tanár törzstagok száma: 4.
- az egyetemi tanárok többségi követelményének: megfelel3
- működési szabályzata: megfelel
- minőségbiztosítási terve: megfelel
- képzési terve: megfelel
- honlapja: megfelel
- a tartalmas és informatív önértékelés kritériumának: megfelel
A doktori iskola dokumentumait 2016 szeptemberében frissítették, a hallgatók és az oktatók, kutatók számára megfelelően részletes információt tartalmaznak. A működési szabályzatban ismertetik a doktori iskola szervezeti kereteit, működését, a feladat- és hatásköröket; a felvételi eljárásra, a képzési folyamatra, a komplex vizsgára, a publikációs követelményekre, valamint a doktori iskola gazdálkodására vonatkozó szabályokat. A habilitációs eljárásra vonatkozó előírások az Egyetemi Habilitációs Szabályzatban szerepelnek. A képzési terv a doktori iskola négy alprogramjához tartozó kutatási témákat és a kötelező tantárgyakat is tartalmazza. A doktori iskola a minőségügyi feladatait az Egyetemi Doktori és Habilitációs Tanács szabályzatai szerint, azt további speciális elemekkel kiegészítve látja el. A doktori iskola jól szerkesztett honlapja informatív, alkalmas a szükséges információk elérésére. Az alapos önértékelés összefoglaló-leíró fejezetében bemutatják a doktori iskola megalapítása óta (2002) végbement változásokat, a széleskörű szakmai kapcsolatrendszert és a hallgatói statisztika alakulását. A működés meghatározó tényezőinek (külső korlátok, erősségek, gyengeségek, lehetőségek, veszélyeztetettség) C-SWOT analízisben ismertetett értékelése reális.
- a törzstagok kutatási területe, közleményei, ill. a DI képzési terve és a témakiírások, továbbá a megadott tudományágak közötti koherencia: megfelel
A törzstagok témakiírásai, kutatási területük, tudományos és oktatási tevékenységük összhangban van a doktori iskola képzési tervével és kutatási területével. Szakmai együttműködésük közös publikációkkal és pályázatokkal is kimutatható. A doktori iskola megfelel az egy tudományágban működő doktori iskolák esetében elvárt személyi feltételeknek.
Megjegyzés: a törzstagok doktori képzéssel kapcsolatos tevékenységét ebben a doktori iskolában több mint 70%-ra szükséges emelni.
- a doktori iskola vezetője az előírt feltételeknek: megfelel
Csákiné Michéli Erika az MTA doktora, egyetemi tanár, nemzetközileg elismert kutató. A doktori iskola meghatározó oktatójaként és témavezetőjeként alkalmas a doktori iskola vezetésére.
- doktori értekezések színvonala: megfelel,
A szúrópróbaszerűen áttekintett dolgozatok magas színvonalát rangos kutatások és ezek alapján készült tudományos publikációk jelzik és garantálják. A hallgatói statisztika alapján a doktori iskolában 2013-2018 között 45 doktorandusz szerzett PhD-fokozatot.
- mesterképzésre épülés kritériumának: megfelel4
- a fokozatot szerzett hallgatókkal rendelkező törzstag elvárásoknak: megfelel5
- a felvett hallgatókkal kapcsolatos elvárásoknak: megfelel6